Menu

PERA Masal FESTİVALİ

Festival

3. Pera Masal Festivali:

Pera Eğitim Kurumları olarak ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki öğrencilere “KendiMasalını Kendin Anlat” diyerek onların hayal kurma, kurgulama, yazıya dökme veifade etme becerilerini geliştirmeyi ve desteklemeyi amaçlamaktayız.

Gençlerimizin hayal gücü gerçek bir hazinedir. İçinde bulunduğumuz dijital çağdateknolojinin yanlış ve gereksiz kullanılması bu hazineye zarar vermektedir. Bunedenle masallar ve masal anlatıcılığı son derece önem kazanmaya başlamıştır. 30senedir kültür ve sanat faaliyetlerine odaklanmış bir kurum olarak, yazılan çizilen vekurgulanan tüm eserlerin ardında bulunan bu incelikli ve derin hayal gücününöneminin altını çizmek; öğrencilerimizi yüreklendirmek ve onlara ilham vermeyiamaçlıyoruz. Bu Festivalle onların geleceklerine ışık tutacağımıza inanıyoruz.

Festivalde “Büyüklerden Masallar” konseptinde profesyonel masal anlatıcılarınınperformansları, sunumları, workshopları ve gösterileri olacaktır. “KüçüklerdenMasallar” konseptinde ise masal festivaline katılan masal anlatmayı seven, herkeseve her yaşa açık Masal Günlerinde katılımcı olarak masallarını anlatacaklardır.


3. Pera Masal Festivali Online Başvurusu için tıklayınız.